معرفی مجله:

"داستان، هویت ماست. داستان همشهری، رویکردی سهل و ممتنع به داستان دارد و می‌کوشد به دور از گرایش‌های خودنمایانه و نچسب به ذائقه عمومی، قصه‌هایی را برای خوانندگان خود تعریف کند که هم لذت داستان را داشته باشند و هم حدی از وزانت ادبی در آنها رعایت شده باشد. این کتاب پذیرای داستان‌های خوب و خواندنی از نویسندگان فارسی‌زبان ایران و دیگر حوزه‌های تمدنی زبان فارسی است که بتواند بر ایجاد یک جریان ادبی بومی و ساده، سالم و کامل، خواندنی و ماندنی تأثیرگذار باشد..."

 

طرح روی جلد جدیدترین شماره داستان همشهری

آخرین شماره زمستانی مجله داستان همشهری با بخش ویژه شعرهای زمستانی از شاعران ایران و جهان منتشر شد.
به گزارش خبرنگار مهر، در این شماره از ماهنامه همشهری داستان و در بخش «درباره زندگی» روایتی بلند و خواندنی از استیون کینگ به نام «جاده شماره پنج» روایت می‌شود. همچنین خانه برف از مایکل وینتر و روایتی از کریستوفر موریس روایت‌های خارجی این بخش‌اند.

همچنین در بخش روایت‌های ایرانی این شماره از ماهنامه به ایام پیروزی انقلاب اسلامی اختصاص یافته است. در این بخش محمد حسین جعفریان روایتی از کتاب و کتاب‌خوانی در سال‌های انقلاب نوشته است و محسن کنگرلو ماجرای چاپ و پخش اعلامیه‌های امام در تیراژ زیاد را روایت کرده است. 

شش داستان از پیتر هودیویس، پاتریس چاپلین، علی صالحی، ندا کاووسی‌فر، فروغ کشاورز، معین فرخی نیز بخش داستان‌ این شماره از این ماهنامه را تشکیل می‌دهد.
 

در بخش روایت‌های مستند عکس‌های منتشرنشده هنگامه گلستان از روزهای انقلاب را به همراه روایتی از روز 29 دی در سال 1357 می‌بینید.

همچنین در بخش یک شغل این بار مدیر یک کلوپ بازی‌های رایانه‌ای به روایت شغل خود پرداخته است.

«چرا کسی ایلیاد را با روایت‌های واقعی تاریخی عوض نمی‌کند؟» عنوان مقاله بلندی از ای. ال. دکتروف در این شماره از این ماهنامه است که به همراه گفت‌و‌گویی مفصل با ایزابل آلنده و یاداشتی از نانسی کرسی درباره انتخاب بهترین راوی برای داستان، منتشر شده است.

مجموعه‌ای از اشعار زمستانی شاعران ایران و جهان پایان‌بخش این شماره مجله است که در آن به ترتیب آثاری از احمدرضا احمدی، ضیاء موحد، عباس صفاری، سید علی میرافضلی، حمیدرضا شکارسری و علی اسداللهی در کنار شعرهایی از گوچنگ، توماس ترانسترومر، یانیس ریتسوس، آلدو تامبلینی و دوازده هایکو از شاعران ژاپنی به مخاطبان ارائه شده است.

ماهنامه همشهری داستان با قیمت 2000 تومان از سوی گروه مجلات همشهری منتشر می‌شود.

                                                                         منبع:  "خبرگزاری مهر"

 

                         اطلاعات بیشتر درباره ی داستان همشهری

پیشنهاد می کنم ویزه نامه سال جدید91  را از دست ندهید

20اسفند ماه